Telif Hakkı Bildirimi

Hdfilmdizix 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde bulunmakta olan yer sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. Söz konusu yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme hakkı bulunmamaktadır. Bu nedenden ötürü, sitemiz uyar ve kaldır prensibiyle hareket etmektedir. Telif hakkını ihlal etmekte olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, [email protected] mail adresinden bizlerle iletişim kurabilirler. Buraya yollanmakta olan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

İlgili Yasa:

MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

(2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

error: Content is protected !!